Evimiz nasıl sürekli düzenli kalır ? (2)

Hem ruh halinizin hem evinizin huzurlu olabilmesi için düzen şarttır. Şöyle eve girdiğinizde herşeyi yerli yerinde ve düzenli görmeyi herkes ister. Özellikle çalışan bayanlar. Cazip fiyatlarla internetten dahi evinize alıp kullanabileceğiniz çok pratik eşyalar var. Bu eşyaların büyük çoğunluğunu ben kendi evimde zaten kullanıyorum. Ve memnun kaldığım bu pratik eşyaları sizlerle de paylaşmak istedim. Ev düzeninde çok işinize yarayacağına ve hayat koşturmacasından sürekli dağılan evinizi daima temiz tutacağına eminim. Mutlaka bu pratik eşyalardan ihtiyacınız olanlarını veya bir kaç tanesini edinin.

İnternetten pek çok ürün alıp denedim. Evet birçoğu reklamındaki veya resmindeki kadar güzel ve kullanışlı olmuyor. Çoğu zaman hayal kırıklığı yaratıyor. Kullanışsız çıkabiliyor. Bu yüzde memnun kaldığım ürünleri sizlerle paylaşacağım.

İşte o hayat kurtaran pratik eşyalar :

   1. Askı Sihirbazı

Gerçekten çok kullanışlı bir ürün askı sihirbazı. Bir gün internette gezerken denk geldim. Ve dedim ki işte tam istediğim şey. Fiyatının  da çok uygun olduğunu görünce denemeye değer dedim.Kaybedecek birşey yok. İyi ki de almışım. Sizde benim gibi dolabı açtığınızda aradığınızı hemen bulabilmek istiyorsanız muhtemelen gene benim gibi çoğu giysinizi askıya asarak kullanıyorsunuz. Her şeyi de askıya asınca da maalesef çok düzenli bir görünüm olmuyor. Aradığınızı bulmak için bütün askıları gözden geçiriyorsunuz. O zaman bu askı gerçekten işinize yarayacak demektir.

Ürün bir askıya 5-6 askı sığdırıyor. Ve bunu yatay değil de dikey bir şekilde yapıyor. Avantajı da buradan geliyor. Dolabınıza daha çok askı sığdırabiliyorsunuz. Tek askıda 6 giysiyi birden net bir şekilde görebiliyorsunuz. Bir sürü de yeriniz artıyor. Ürünün paketi üzerinde %60 yer tasarrufu yazıyor. Alırken inanmamıştım. Bu kadar olmasa da biraz dolabı düzenlesin yeter dedim. Ama ürün beni utandırdı. Gerçekten bu kadar yer tasarrufu sağlıyor bence. Tavsiye edilir.

Nereden alacağım derseniz. İnternetten arama motoruna askı sihirbazı yazmanız yeterli. İnternetten al Herhangi bir siteden sipariş verebilirsiniz..İnternetten almak zorunda mıyım derseniz büyük ev ürünleri satan yerlerde de büyük ihtimal bulabilirsiniz. Ben küçük bir yerde yaşadığım için genelde internetten alışveriş yapmayı tercih ediyorum. Çünkü aradığım her şeyi bulamıyorum.

   2. Dolap içi Düzenleyicisi

Dolabınız yeterince büyük değilse yaz mevsiminde kışlıkları, kış mevsiminde yazlıkları nereye koyacağınızı bilemezsiniz. Mevsim geçişlerinde kullanmadığınız eşyaları hiç bir yere sığdıramazsınız. Veya yeterinde hijyenik ve havadar bir yerde muhafaza edemezsiniz. Ve imdadınıza bu harika kutular yetişir. Ben dolabımın en yüksek bölümünde kullanıyorum. Siz isterseniz dolabın üzerinde veya baza nın altında da kullanabilirsiniz.Ürünün etiketinde eni, boyu, yüksekliği net bir şekilde yazıyor. Sığıp sığmayacağı konusunda endişe etmenize gerek yok. Almadan önce ölçüsünü kontrol edebilirsiniz.Yaptığı işleve göre fiyatı gene uygun. Siyah ve mavi renkleri mevcut. Kullanılmadığında tabanındaki fermuarı kapatarak katlayabiliyorsunuz. Ve kesinlikle yer kaplamıyor. Müthiş bir düzenlilik ve pratiklik sağlıyor.

    3. Dolap içi Seyyar Raf

Dolabınız da yeterince çekmece ve raf yoksa bütün eşyalarınızı var olan raflara tıkıştırmanıza, darmadağın bir dolap kullanmanıza gerek yok. Bu seyyar raf işiniz fazlasıyla görecek ve dolabınıza düzen getirecek. Çok pratik bir ürün. Kullanılmadığında katlanıp kenara alınabiliyor ve asla yer kaplamıyor. Siyah ve mavi renkleri mevcut.

    4. Çekmece içi Düzenleyicisi

Bu ürün de dolabınızda yeterli raf, çekmece olmadığında seyyar çekmece olarak kullanılabiliyor. Son derece de şık duruyor.  Siyah ve mavi renkleri mevcut. İçinde deki bölmeler sayesinde aradığınızı şıp diye bulabiliyorsunuz ve asla isteseniz de dağıtamıyorsunuz. Çekmece içinde, komidin içinde de kullanabilirsiniz. İç çamaşırı, çorap, kravat, kemer, cüzdan, saat gibi ufak ama çok çabuk dağılan eşyalarda düzenlilik sağlıyor.

     5. Bölmeli Takı Kutusu

Takı tokalarınızı düzenlersiniz tekrar dağılır hepsi birbirine karışır. Takmak istediğiniz o kolyeyi lazım olduğunda kısıtlı zamanda bulamassınız. Bu bölmeli takı kutularıyla hayatınızı düzenleyebilirsiniz. Takılarınızı küpeler, kolyeler, yüzükler, bileklikler olarak; tokalarınızı lastik tokalar, tel tokalar, kelebek tokalar vb. sınıflandırıp hepsin farklı bir bölmeye koyup, sonrasında aradığınızı elinizle koymuş gibi bulursunuz. Çünkü nerede olduğunu iyi bilirsiniz. 🙂

Düzenli ve huzurlu günler dilerim.

Evimiz Nasıl Sürekli Düzenli Kalır 1.Kısım yazımı okuma için tıklayın.

Mutfağımız Nasıl Sürekli Temiz Kalır yazımı okumak için tıklayın.

Konuyla ilgili sorularınız olur ise aşağıdaki form vasıtası ile sorabilirsiniz, hızlı bir şekilde cevap verilecektir.

Evimiz nasıl sürekli düzenli kalır ? (2)” için 2 yorum

  1. Merhaba, yazınızı ilgi ile okudum, dolu dolu bir içerik olmuş tebrik ederim 🙂
    Dolap içi seyyar raflardan edinmeye karar verdim sayenizde 🙂 Bölmeli takı kutusu kullanıyordum zaten 🙂
    Bilgiler için teşekkürler bende size fayda sağlayacak bir site önereceğim;
    http://www.tarz2.com/konmari-ile-ferahla
    Bir bakın derim, sevgilerimle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir