Fethiye Darboğaz Koyu

Fethiye’de gezilmesi görülmesi gereken yerlerin listesinde ön sıralarda geliyor Fethiye Darboğaz Koyu. Muhteşem güzelliği,doğası ve manzarasıyla sıcacık karşılar sizi fethiye darboğaz koyu. Renklerin ahengiyle büyüler sizi. Belki de uzun zamandır aradığınız huzuru verir. Yeşilin ve mavinin her tonu size bir dans gösterisi sunar adeta. Burada zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız bile. 

Fethiye Darboğaz Koyu’na Ulaşım

Fethiye Darboğaz Koyu’na ulaşım kendisine ulaşmak kadar harikadır. Gideceğiniz güzergaha göre değişmekle beraber biz Darboğaz’a giderken Kayaköy’ün içinden geçtik. Darboğaz’a giderken belli bir noktaya kadar araba veya motor ile gidebiliyorsunuz. Motor ile biraz daha yakınına kadar gidebilirsiniz. Bu araçla yolculuk sırasında harika manzaralar ile karşılaşacaksınız. Yol üstünde de durup kamp atabileceğiniz, piknik yapabileceğiniz birçok nokta bulunuyor. aşağıda koyduğum resimler sadece kendimi tutamadığım için çekitğim birkaç sıradan manzara diyebilirim. Daha bunlar gibi çok güzel doğa manzaralarıyla karşılaşacağınıza garanti veriyorum.  Bu güzel manzaralardan geçtikten sonra en tepe noktaya, aracınızın geleceği son noktaya ulaşmış olacaksınız. Muhtemelen orada başka araçlarda göreceksiniz zaten.  Aracınızı bıraktıktan sonra sizi çok güzel bir yürüyüş yolu bekliyor. Haftasonları özellikle insanlar sırf bu orman içinden geçen ve sonunda Darboğaz koyu’na çıkan yoldan yürüyüş yapmak için geliyorlar. Haftasonu yolda birçok insan ve değişik güzergahlardan gelen yürüyüş grupları görebilirsiniz. Yürüyüş yolu zor bir yol değil. Çocuğunuzla bile rahatça yütüyebilirsiniz.  Bu denizin kıyısından aynı zamanda orman içinden giden harika yoldan 15 dakikalık bir yürüyüşten sonra Darboğaz Koyu’nun kıyısına ulaşmış bulunuyoruz.

Darboğaz Koyu’nda Ne yapılabilir ?

Çeşitli amaçlarla birçok insanın ziyaret ettiği Fethiye Darboğaz Koyu muhteşem bir kamp alanıdır. Çadırınızı kurup huzurlu sakin birkaç gün geçirip tatil yapabileceğiniz harika bir doğadır. Arkanız yemyeşil orman önünüz harika berraklıkta bir deniz.  Özellikle Fethiye’lilerin Sabah çadırınızdan çıkıp şöyle bir deniz egirerek hem serinler hem enerji depolarsınız.

Haftasonları piknik ve mangal keyfi için tercih ettikleri bir mevkiidir Fehiye Darboğaz Koyu. Dilerseniz yemek sonrası sadece semaverinizi alıp giderek manzaraya karşı çay içebilirsiniz. Dilerseniz sadece gezmeye görmeye gelip birkaç muhteşem fotoğraf yakalayabilirsiniz.

Denize girmek için farklı alanlar, koylar bozulmamış bir doğa arayanlar içinde harikadır fethiye darboğaz koyu. Denizi çok güzeldir ve çıkmak istemezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir