Fethiye Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü

 

Fethiye Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır ?

Yamaç Paraşütü ne kadar güvenli ?

Yamaç Paraşütü Aktivite Programı Nedir ?

Ne kadar sürer ?

Yanınızda Neler Getirmelisiniz ?

Fethiye Ölüdeniz sadece Türkiye’de değil dünya çapında güzelliğiyle ünlenmiş adeta cennetten bir köşedir. Bu cenneti sadece yerden görmekle yetinemeyenler için Fethiye Ölüdeniz’de muhteşem bir seçeneğiniz var. Belki de uçmanın en güzel hali, özgürlük hisssini dorukta yaşabileceğiniz şey, adranalinin fiziki hali yamaç paraşütü.

Ben şanslıyım çünkü fethiye’de yaşıyorum. Ve en güzel şansım ise eşimin bir yamaç paraşütü pilotu olması. İstediğim zaman uçabiliyorum. Bu yüzden neredeyse yeni bir pilot kadar uçuşum var. Anlayacağınız tecrübeli yolcuyum.Çok kez uçmama rağmen hiç uçma heyecanımı kaybetmedim desem yeridir. Her uçuşumda gene heyecanlandım, gene mutlu oldum, gene güldüm, gene rüzgarda uçuşan saçlarımın arasında bu muhteşem özgürlüğü hissettim. Ama hiç korkmadım.

Yamaç paraşütü aktivitesi istatistiklerle kanıtlanmış ve motora binmekten bile daha güvenli bir ekstrem spordur. Tabi ki yamaç paraşütü konusunda pilotun tecrübesi ve pilotluk yeteneği kriteri gözardı edilemez. O yüzden size tavsiyem bu spora asla ucuza yamaç paraşütü yapacağım diyerek yaklaşmayın çünkü hiç bir tutar hayatınızdan daha kıymetli değil. İşinin ehli pilotlar ile uçuşunuzu gerçekleştirirseniz hem uçuştan zevk alırsınız, hem içiniz rahat bir şekilde uçarsınız hem de uçuş sırasında pilot tarafından çekilen fotoğraf ve videolarınız kaliteli olur.

Fethiye Ölüdeniz’e tatile geliyorsanız yamaç paraşütü aktivitesi fethiye’de yapılması gereken aktiviteler listesinde ilk sırada gelir ve mutlaka ölmeden yapılması gerekir. Eğer Fethiye Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk şey uçuş firmanıza rezervasyon yaptırmanız. Benim eşim fethiye ölüdeniz’de ‘kelebekler vadisi uçuş takımı’ olarak geçen bir takıma dahil. Ölüdeniz’de başka bu tarz bir uçuş takımı bulunmuyor. Dilerseniz bu takıma http://www.fethiyeyamacparasut.com/ internet sitesinden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Uçuş Takımıda 4 özel pilot bulunmakta. Bu pilotların dördü de yıllarca tecrübesi olan ve hiçbir kaza geçmişine sahip olmayan pilotlar. Bu pilotların fethiye ölüdeniz’de diğerlerinden farklı bir takım olarak çalışmalarının nedeni; yolculara özel uçuşlar yaptırmaları. Peki nedir bu özel uçuşların diğerlerinden farkı :

  • Eşleri, arkadaşları havada uçuş halindeyken birbirlerine konuşacak mesafede yaklaştırıyorlar. Yolcular hem havada arkadaşlarını yakın mesafede gördüğü için daha mutlu ve güvende hissediyor hem de aynı karede fotoğraf sahibi olabiliyorlar.

  • Fethiye Ölüdenizde bulunan kelebekler vadisi uçuş takımı ‘Walk in the sky’ dediğimiz hareketi yani havada başka bir paraşütün üzerine basarak yürüyebiliyor ve ellerinizle diğer paraşüte dokunabiliyorsunuz.

  • Bu takımın yaptığı uçuşlar diğer firmalar gibi 20 dakika değil. 40 dakika sürüyor. Ölüdeniz’e gittiğinizde çoğu firma size bilet satabilmek için bu süreyi abartıyorlar. Ama maalesef uçuşta verdikleri süre sözünü genelde tutmuyorlar.
  • Bu takımda uçuş sırasında çekilen fotoğraf ve video sayısında sınır yoktur. Sayı tamamen size ve enerjinize bağlıdır.
  • Takımda bulunan pilotlar ayrıca profosyonel fotoğrafçılık ile uğraşmaktadırlar. Bu yüzde uçuş sırasında çekilen fotoğrafların kalite düzeyi ( açısı, ışığı, netliği vs.) en üst düzeydir.

Fethiye Ölüdeniz’de yamaç paraşütü aktivite programı kısaca şöyle :

1. Uçuşa gelmeden önce ihtiyacınız olan sadece iki şey bir spor ayakkabı veya kapalı bir ayakkabı ve güneş gözlüğü. Uçuşa giderken yanınıza çanta, telefon vs. alamıyorsunuz. Düşürmeye durumuna karşı hem sizin hemde aşağıdaki insanların güvenliği için.

2. Firmanın servisi sizi otelinizden, otogardan veya kaldığınız yerden sizi alıyor. Ve firmanın ölüdeniz de bulunan ofisine getiriyor. Veya direk ölüdeniz’e kendiniz geliyorsunuz.

3. Buradan diğer yolcular ve pilotlarıyla beraber hareket ediyorsunuz. Babadağ’a 40 dakika sonra ulaşmış oluyorsunuz.

4. Burada pilotunuz size ön bilgi veriyor. Yani ne yapmanız gerektiği hakkında bilgiler veriyor. Zaten sizin herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. Sadece oturuyor ve keyfinize bakıyorsunuz. Manzarayı seyrediyorsunuz ve bol bol fotoğraf çekiliyorsunuz.

5. 40 Dakika sonra Belce kız plajının yanına iniş yaparsınız.

6. Pilotunuz inişin ardından sizi tekrar firmanın ofisine yönlendirir. Ve ofiste bilgisayar ortamında size fotoğraf ve videolarınızı izletir. O sırada fotoğraf ve video çekiminiz CD ye yazılır. Ve size teslim edilir.

Toplamda organizasyon evinizden alındığınızdan itibaren CD nizin teslimine kadar yoğunluğa göre 1,5-2 saat sürer.

Pilotun verdiği ön bilgi : Uçuş için kalkış yaparken kesinlikle oturmamanız ayakta kalmanız gerekli. Birkaç adım koşacaksınız ve havalanacaksınız. Kalkışınız bu kadar kolay. Ardından pilotunuz oturabilirsiniz diyecek ve oturmanıza yardımcı olacak. Sonrasında yapmanız gereken herhangi birşey yok.

Aşağıdaki video Kelebekler vadisi uçuş takımına ait ve tüm aşamaları gösteriyor.

Konuyla ilgili sorularınız olur ise aşağıdaki form vasıtası ile sorabilirsiniz, hızlı bir şekilde cevap verilecektir.

Şimdiden İyi eğlenceler dilerim 🙂

Fethiye’de Tüplü Dalış Aktivitesi yazımı okumak için tıklayın.
Fethiye Jeep Safari Turu Aktivitesi yazımı okumak için tıklayın.

Konuyla ilgili sorularınız olur ise aşağıdaki form vasıtası ile sorabilirsiniz, hızlı bir şekilde cevap verilecektir.

Fethiye Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir