Fethiye Tatil Aktiviteleri : Jeep Safari Turu

Fethiye jeep safari turu nedir ? Jeep safari aktivitesi nerede yapılır ? Jeep safari turu rezervasyon nasıl yapılır ? Fethiye jeep safari turu ne kadar ?

Fethiye’ye Ölüdeniz’e geldiniz veya fethiye’de tatil yapmaya karar verdiniz ve burada tatilde ne gibi aktiviteler yapılabileceğini merak ediyorsunuz. Fethiye’de yapabileceğiniz en eğlenceli aktivitelerden biri Jeep safari Turu. Fethiye’de jeep safari turu için size kısa kısa kendi deneyimlerimden bahsederek, kendi fotoğraflarımı paylaşarak, tüm tur programı ve bu tura gitmeden önce bilmeniz gerekenleri, önerilerimi paylaşacağım.

Fethiye Jeep Safari Aktivitesi Nedir ?

Jeep safari turu deyince akla bu dağ bayır ova orman giden jeepler geliyor. Ve genelde insanlar jeepleri kendileri kullanıyor ve tehlikeli bir yolculuk olduğunu zannediyor. Aslında hiç biri doğru değil. Fethiye’de jeep safari turunda kullanılan araçlar 4×4 Land Roverlar. Bu araçların üst ve yan tarafları açık. Her aracın önündeki koltukta firmanın şoförü bulunuyor. Yani jeepleri siz kullanmıyorsunuz. Arkada ise 8 kişilik yolcu koltukları bulunuyor. Bu koltuklar 4+4 karşı karşıya veya 4+4 arka arkaya konumlanıyor.  Yani fethiye jeep safari aktivitesinde siz sadece müşteri olarak arkada oturup yolun,manzaranın keyfini çıkarıyorsunuz.

Fethiye Jeep Safari Aktivitesi Ne kadardır ?

Fethiye Jeep safari turu aktivite ücreti firmadan firmaya, sezon içerisinde aylara göre değişim gösterebiliyor. Ortalama kişi başı bilet fiyatı 50 TL. Öğle yemeği, gidiş-dönüş otel transferi, rehberlik hizmeti bu fiyata dahil.

Fethiye Jeep Safari Aktivitesine Nasıl Katılabilirim ?

Öncelikle fethiye’de Jeep safari turuna katılmak istiyorsanız bir firmadan rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ben jeep safari aktivitesi için rezervasyon yaptırdığım firmadan çok çok memnun kaldım çok da eğlendim güldüm. Kötü vakit geçirmezsiniz ama eğlenme ve iyi vakit geçirme dereceniz firmadan firmaya göre değişecektir. Ve tabi ki hizmet de değişecektir. Fethiye Jeep safari aktivitesi için rezervasyonunuzu yaptıktan sonra rezervasyon yaptığınız firma size otelden alınma saatinizi bildircek ve biletinizi size takdim edecektir. Sizinde firmaya alınma yeri (otel, pansiyon, ev vs.) blgi vermeniz gerekecektir.

Fethiye Jeep Safari Turu Programı Nedir ?

 • fethiye jeep safari turu biletinizi aldığınız firmanın sabah saat 8.00-9.00 (konakladığınız yere göre değişiyor) sizi otelinizden alması ile başlıyor. Üst ve yan tarafları açık jeep araçlarla yola çıkıyoruz.
 • Yola çıktıktan 20 dakika gibi bir süre sonra diğer jeep safari araçlarıyla beraber bir alanda toplanılıyor. Burası bir benzin istasyonu. Araçlara buradan benzin alınıyor. Araçlar hazır olduktan sonra hepsi birbirine yakın bir şekilde toplanıyor. Rehber tur programı hakkında müşterilere bilgi aktarıyor. Bu gayet eğlenceli bir konuşma oluyor ve eğlenceye ısınmaya başlıyorsunuz. Bizim rehberimiz gerçekten eğlencenin doruğunda bir insandı ve bize de bunu yansıttı. Bilgilendirme konuşması bittikten sonra rehber eline bir hortum alıyor ve araçlardan birinin üstüne çıkıyor. Ve tüm araçları suluyor. İlk ıslanmanız burada oluyor. 🙂

 • Rehber, yolda araçlar arasında su savaşı olacağını isterlerse su tabancası satın alabileceklerini söyler. Müşteriler isterlerse ücretini ödeyip su tabancasını alırlar. Su tabancasının fiyatı 20 TL. Her araca da birer kova su konur. Hem suyu idareli kullanıp hemde su savaşını kazanmanız gerekir 🙂  İki kişi bir tabanca alarak, sırayla da kullanabilirsiniz. Ardından araçlar sırayla toplanma alanından çıkarken sıraya gene hortumla ıslatılır. Burada herkes çığlıkçığlığadır. 🙂
 • Yolun ilk bir saatlik kısmında araçlar asfalt, toprak, orman ve köy yollarından geçerek ilerliyor. Yol uzun gibi görünse de nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Çevreyi seyrediyorsunuz. Belirli kilometrelerde sizi ıslatmak için yolların kenarına saklanmış amcalar ansızın arabaları ıslatıyor. 🙂

 • İlk durak yeri Tlos antik kenti oluyor. Rehber bu tarihi yer ile ilgili genişce güzel bir bilgi aktarımı yapıyor. Bu sırada sizde muhteşem antik kenti ve kral mezarlarını inceliyorsunuz. Bu tarihi yerin önünde firmanın fotoğrafçısı güzel güzel, teker teker istediğiniz gibi fotoğraflarınızı çekiyor. Ve jeep safari turunuza devam ediliyor.

 • Bu arada araçların kendi arasında yaptığı su savaşları eğlencesi hiç bitmiyor. Yol boyunca sürekli bir savaş halinde oluyorsunuz. Tanımadığınız insanlarla aynı safta olduğunuz için kanka oluyorsunuz. 🙂

 • İkinci durak ise Yakapark. Yakapark gerçekten çok güzel bil doğallığa, yeşilliğe sahip. Akan nehir su insana huzur veriyor ve buradan ayrılmak istemiyorsunuz. Yakaparkta öğlen yemeğinizi yiyorsunuz. Yemek çeşitli ve kaliteli. İki farklı seçenekli ana yemek oluyor. Ayrıca ara sıcaklar da çok çeşitli. Yemek, tur ücretine dahil. Fakat içecekler ekstra ücretli. Bardan kola vs. içecek alabiliyorsunuz.

 • Fethiye Yakapark’da ayrıca soğuksu dedğimiz bir havuz var. Ve gerçekten çok soğuk. Cesaret edebilenler bu havuza atlıyor ve çığlık çığlığa bağırıyorlar. Kendiniz atlamaya cesaret edemezseniz bile izlemek bile o kadar zevkli ki. Rehberimiz saolsun bu suyu çok güzel bir sunumla tanıttı ve bizi eğlendirdi. Suya atlayanların ilk surat ifadeleri fotoğrafçı tarafından çekiliyor. Öğle yemeğinden ve bu muhteşem su seslerinin içinde huzur bulduktan sonra buradan ayrılıyoruz.

 • Sonraki durak meşhur fethiye saklıkent kanyonu oluyor. İsteyenler kanyonun içinde yürüyorlar. Ekstrem sevenlere ekstra iki aktivite seçeneği sunuluyor. Fethiye Saklıkent’te Rafting ve zipline. Ben ikisini de yaptım gelmişken. İkisi de çok zevkli aktiviteler.

 • Mutlaka görülmesi gereken Saklıkenti gezdikten sonra saklıkent’in meşhur çamur banyosuna gidiyorsunuz. Çamur banyosuda gene çok eğlenceli vakit geçireceğiniz bir kısım. Rehber çeşitli animasyonlarla sizi çamura sokuyor. Belkide Jeep safari turunun en eğlenceli kısmı saklıkent çamur banyosu. fethiye saklıkent çamur banyosu saonrası, çamur banyosunun hemen yanında yer alan duşlarda temizleniyorsunuz, kurulanıyorsunuz.

 • Saat 17.00 gibi Jeeplere geçip dönüşe geçiyorsunuz.

Fethiye Jeep Safari Turuna Katılmadan Önce Bilmeniz Gerekenler ve Tavsiyelerim

 • Havanın biraz sıcak olduğu aylarda tura katılmanızı tavsiye ederim. Çünkü sürekli ıslanıyorsunuz. Eylül ayından sonra katılırsanız araç açık olduğu ve üzerinizdeki kıyafet sürekli ıslak olacağı için  üşüyebilirsiniz. Ama katılamassınız diye bir durum yok tabi.
 • Tura giderken içinize mayo giyin. Üzerinize de çabuk kuruyan giysiler giyin.
 • Yanınıza mutlaka yedek havlu, kıyafet, mayo alın.
 • Yanınıza atıştırmalık yiyecek alabilirsiniz. Dönüş yolunda acıkmış oluyorsunuz.
 • Yanınıza ne alırsanız alın ıslanmayacak şekilde bir poşete, bir kaba vs. koyun. Özellikle elektronik cihazlarınızı, telefonunuzu havluya sarıp çantaya koyabilirsiniz.Çünkü eşyalarınız sırılsıklam olacaklar.
 • Eğer daha önce fethiye’de jeep safari turuna katılmış arkadaşınız var ise su tabancasını ondan temin edebilirsiniz.
 • Fethiye jeep safari turuna katıldıysanız ıslanmayacağım diye çaba harcamayın, aksine kuru kalırsanız yüksek sıcaklıkta bir havada özellik baş ağrınız olacaktır. Yani ıslanıp serinlemeniz daha iyi olacaktır.

Benim katıldığım jeep safari turunu öneririm, gerçekten rehber inanılmaz eğlenceliydi ve herkes yemekten, hizmetten çok çok memnun kaldı. Hiç birşeyi hızlı veya es geçmedik.  Rezervasyon ve bilgi almak isteyenler +90 (537) 2280153 nolu telefondan ulaşabilirler.

Fethiye’de Yamaç Paraşütü Aktivitesi yazımı okumak için tıklayın.
Fethiye’de Tüplü Dalış Aktivitesi yazımı okumak için tıklayın.

Konuyla ilgili sorularınız olur ise aşağıdaki form vasıtası ile sorabilirsiniz, hızlı bir şekilde cevap verilecektir.

Fethiye Tatil Aktiviteleri : Jeep Safari Turu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir