Hafta Sonu Film Önerileri

Hafta sonu ne yapsam diye düşünmeye gerek yok. Çok bilinmeyen bu filmlerden çoğunu eminim izlemediniz ve çok şey kaybedyorsunuz farkında değilsiniz. Şimdi mısırları patlatın en favori içeceğinizi yanınıza alın ve başlasın sinema keyfi.

1. 12 Angry Men : 12 Kızgın Adam (1957)

Konusu:  Genç adam, babasını öldürdüğü Için cinayetle yargılanır. Sanığın kaybettiği bir bıçak ise cinayetin gerçekleştiği bulunıldı, gencin mahkemeye sunduğu savunma zayıftır ve konuyla ilgili pek çok tanık vardır. Gencin suçu ispatlandığında ceza idama olacaktır! Karar 12 jüri üyesi tarafından oy birliği ile verilmiştir. Jüri sonuçları: 12 jüri üyesinden sadece sekiz numaralı jüri üyesi Davis 'suçsuz' hükmü yönünde oy vermiştir. Davis'in jüri üyeleri ikna etmeye çalışması esnasında diğer jüri üyelerinin 'suçlu' kararı vermesinin arkasında is, başka nedenler ortaya çıkacaktır.


İMDB: 8.9
Süre: 96 Dakika
Benim yorumum: Filmi izlemeye Başlamadan bir kez yargılıydım. Çünkü film çok eski bir yapımdı ve başları sıkıcı geldi. Ama sadece film izlemeye başlamışım dedim. Filmin neredeyse tek mekanda geçmesine rağmen, bu kadar akıcı olmasına inanamayacaksınız. Mutlaka izlenmesi gereken bir yapıt.

2. The Man From Earth : Dünyalı (2007)

Konusu:  Filmin başrol oyuncusu John isminde üniversite de görev yapan Başarılı Bir tarih profesörüdür. John durup dururken anı bir şekilde istifa etmeye karar verirsiniz. Üniversitede çalışan diğer meslektaşları hem de bunu yapmak için nedenini öğrenmek için john'un evine gelir. Ve nedenini belirtici isterler. Duydukları hikaye adeta bir tarih kitabının sayfaları gibidir. Bu John'un gerçek hayat hikayesi midir yoksa arkadaşlarının tarih bilgisini sınamak için yaptığı bir şaka mıdır?

 

 

İMDB: 8
Süre: 87 Dakika
Benim yorumum: Tüm film bir odanın içerisin de geçiyor. Buna rağmen film bittiğinde sadece şunu diyorsunuz: ne kadar çabuk bitti yahu doyamadım. Mutlaka izleyin. Ama boşuna sonunu tahmin etmeye çalışmayın. Çünkü edemeyeceksiniz. 🙂

3. My Name Is Khan : Benim Adım Khan (2010)

Konusu: Khan küçüklüğünü annesiyle ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra Amerika'ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu dul bir Hindu kadın olan Mandira ile evlenir. Khan aynı zamanda da Otizm hastalığının bir türü olan Asperger sendromu hastasıdır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira'ın faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır

İMDB: 8
Süre: 165 Dakika
Benim yorumum: Nerdeyse tüm hint filmlerinde olduğu gibi çok yoğun bir seneryoya sahip olmasına rağmen ilgiyi hiç düşürmemesi takdir edilesi. Khan rolü hakkıyla oynanmış. Bu filmi sonra izlerim diye sürekli ertelediyseniz  artık ertelemeyin ve bir an önce izleyin derim.

4. Mr. Nobody - Bay Hiçkimse (2009)

Konusu: Bay Hiç kimse, 2092 yılında dünya üzerinde kalmış son ölümlüdir ve 117 yaşındadır. Bay hiçkimse, çocukken bir anısını anımsar. Bir tren yanında durmaktadır ve bir karar vermek zorundadır. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu vereceği karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... Ve pek çok gezegen, iki farklı ölüm..
İMDB: 7,9
Süre: 157 Dakika
Benim yorumum: Sıradışı bir hikayeye sahip sineama tarihine geçmiş muhteşem bir bilim kurgu. Bu filmi gerçekten anlayabilmişseniz zaten her sahnesini beyninize kazımış, aşık olmuşsunuz demektir. 

 5. Beasts Of No Nation(2015)

Konusu: Film  Afrika'da iç Savasta savaşması Için Ailesinden kopartılan çocuk asker Agu'nun hikayesini anlatıyor.

İMDB: 7,8
Süre: 137 Dakika

Benim yorumum:   Müzikler, çekimler kaliteli. Film anlatmak istediğini bir yere vuruyor izleyiciye aktarıyor. Mutlaka vakit bulup izlemenizi tavsiye ederim.

 

6. Felun: Suç Çıkmazı (2008)

Konusu: Eşi Bir oğluyla Çekirdek Bir aileye Sahip başrol oyuncumuz Için hayat çok güzel sorunsuz ilerlemektedir ettik ettik. Ta ki bir gece evine gire hırsızı ailesini korumak için istemeden öldürünceye kadar ... Baba hapse girer ve film başlar. 

İMDB: 7.5
Süre: 104 Dakika

Benim yorumum:   Sonunun Beni duygusallaştırdığı nadir filmlerden.Bence puanı çok daha YÜKSEK olmalı dediğim filmi. Asla zamanını kaybı değil. Özgürlüğünüzün kıymetini hatırlatan bir film.

7. Pleasantville: Yaşamın Renkleri (1998)

Konusu:  Pleasantville televizyonda yayınlanan Bir dizidir. Pleasantville kasabasında herşey mükemmeldir. Insanların hiç bir kötülükten aldığı haberi yoktur. Bu diziyi küçüklüğünden izleyen her şeyini tüm diyalogları harfi harfine bilen bir genç vardır. David. David bir tv kumandasıyla TV'de bu kasabaya girmeyi başarır. 

İMDB: 7.5
Süre: 124 Dakika

Benim yorumum:  Pleasantville'ın enterasan Bir konusu var. Filmlerde gerçekçilik sevenler için belki biraz sıkıcı gelebilir. Ama kafa dağıtıp başka dünyalara gitmeyi sevenler için tam isabet tatlı bir görselliğe sahip film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir