Isparta Davraz Kayak Merkezi ve Kayak Sporu Hakkında

Davraz kayak merkezine ulaşım nasıldır ? Bu kayak merkezinde vakit geçirmenin maliyeti nedir ? Ne ne kadardır ? Davraz kayak merkezinde kayak malzemeleri nereden alınır ? Kayak malzemeleri kiralamak ne kadardır ? kayak giysileri nereden alınır ? Davraz kayak merkezine giderken kayak giysileri nereden kiralanır ? Hangi kayak malzeme satıcısı daha kalitelidir ? İlk defa kayak merkezine gidiyorsanız nelere dikkat etmelisiniz ? Isparta Davraz kayak merkezin’de nerede kalınır ? Davraz dağına nasıl çıkılır ? Davraz’da teleferik ile çıkış ne kadar ? Pistler nerededir nasıldır ?Davraz’da konaklama ne kadar ? Davraz kayak merkezinde başka ne gibi aktiviteler mevcuttur ? Davraz dağına giderken yanımızda neler götürmeliyiz ? vb.ısparta davraz kayak merkezi hakkında herşey…

Davraz kayak merkezi, Isparta ilimizde, davraz dağında yer alan kış sporlarının yapıldığı ve bu yönüyle her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan muhteşem beyazlığıyla, insana huzur manzarasıyla, kara hasret kalanların, kış sporlarını sevenlerin, iyi vakit geçirmek isteyenlerin, dünyanın her yerinden gelen turistlerin uğrak yeri haline gelmiş ünlü bir kayak merkezidir.

Bazılarımız kayak merkezini, kış sporlarını, kayağı, snowboard’ı lüks olarak görürüz. Sebebi ise bunun gibi yerlerin maliyetli zannedilmesi. Aslında çok cazip bir fiyata kış mevsiminde de tatil yaparak, arkadaşlarınız veya aileniz ile eğlenerek, hafta sonunuzu çok güzel bir şekilde değerlendirerek geçirebilirsiniz. Ebeveynler, çocukları için hasta olurlar veya yaralanırlar diyerek korkup endişelenerek kayak merkezine gitmezler veya büyümelerini beklerler. Gittiğinizde göreceksiniz ki daha okula bile gitmeyen küçük çocuklar kayak öğreniyorlar ve büyüklerden daha yetenekli ve dayanıklılar 🙂 Çocuklarınızın hem beden hem ruh sağlığı için mutlaka küçükten böyle sporlara yönlendirin ve yanında olun. Neyse konumuz çok dağılmadan davraz kayak merkezi ile ilgili merak edilen sorulara geçelim. 🙂

Davraz kayak merkezine ilk defa geldiyseniz veya bir kayak merkezine ilk defa geliyorsanız ?

Yapmanız gereken ilk şey neyi öğrenmek istediğinize karar vermek. Davraz kayak merkezinde eğlenmek için birkaç yolunuz var. Snowboard, kayak, kızak. Aslında hangisi seçeceğiniz tamamen size bağlı. Bu sporlardan birini yapmak istiyorsanız size tavsiyem önce bunların birer videosunu seyretmek.Ne olduklarını öğrenmek, anlamak. Sonra sizi cezbedeni seçebilirsiniz.
 

Snowboard, diğerlerine göre denge bakımından daha zor. Dediğim gibi bu tamamen sizin azminize kalmış. Ben zoru severim diyorsanız snowboard u seçin. Kayak sporu ise ondan biraz daha öğrenip kayması kısa sürer. En azından daha az düşerek kendi kendizine kayacak kadar öğrenebilirsiniz. Fakat snowboard da karar kıldıysanız ilk aşamada bolca düşmeye hazırlıklı olun 🙂 Ben bunlardan hiç birini yapmak istemiyorum derseniz davraz kayak merkezinde eğlenmenin bir yolu daha. O da kızak. Kızak hem sizi çok eğlendirecek hem de çok fazla bir teknik bilgi gerekmeden kayabileceğiniz bir seçenek. Bunu da yapmam diyorsanız sadece oturun ve çay eşliğinde kar manzarasının keyfini çıkarın. Ne yapacağınıza karar verdikten sonra ikinci aşama mazleme alam veya kiralamadır.

Davraz Kayak Merkezinde Kayak malzemeleri ve giysileri nelerdir nereden alınır ?

Davraz kayak merkezine giderken eğer kendinize ait bir kayak takımı veya snowboard unuz yoksa bu malzemeyi kiralamanız gerekiyor. Eğer elinizde yoksa kiralamanız gereken diğer malzemeler kar pantolunu ve montu. Eğer kalın bir montunuz varsa mont kiralamanıza gerek yok.Çünkü kayarken asla üşümeyecek hatta terleyeceksiniz. 🙂  Ama düştüğünüzde ıslanmamanız için kar pantalununuz olması şart. Davraz’a yaklaşıp dağa çıkarken sağlı sollu birçok malzeme kiralayan ve satan dükkanlar göreceksiniz. Davraz kayak merkezinde kayak malzemeleri ve giysileri günübirlik olarak kiralanıyor. Malzemeleri kiralarken kimlik bırakmanız gerekiyor. Bu dükkanlarda kayak malzemeleri ve giysisi kiralama ücretleri farklılık gösteriyor. Bu farklılıkların nedenleri malzemelerin yaşı yani eskiliği yeniliği, kalitesi,markası gibi sebeplere dayanıyor.  Bazı fiyat farklılıkları ise tamamen verilen hizmetten kaynaklanıyor. Örnek vermek gerekirse bir yerde 5 TL ise diğer yerde satan kişi ayakkabıların içini ısıtıp size veriyor. Ücretsiz çay ikramı yapıyor fiyat 7 TL oluyor. Size iki yer ismi verebilirim. Bizim son gittiğimizde kayak malzemesi kiraladığımız dükkanın adı ‘davka’ fiyatı biraz daha uygun. Hemen yanındaki dükkanda dediğim gibi botların içi kuru ve ısıtarak veriyorlar +10 TL farkı var.

Sadece size tavsiyem eğer malzeme kiralayacaksanız mutlaka bu bahsettiğim, dağa çıkarken göreceğiniz dükkanlardan kiralamanız. Çünkü eğer kayak merkezine girdikten sonra kiralayalım derseniz; yukarıda oteller malzeme kiralıyor fakat aşağıdaki dükkanlara göre çok pahalı olarak.

İşte davraz kayak merkezinde malzemeler ve ortalama fiyatları :
Kayak veya Snowboard : 20-30 TL (günlük)
Kızak : 5 TL’den başlıyor. ( Kullanım süresine göre değişiyor)
Pantolon : 10 TL (günlük)
Mont : 10 TL (günlük)

Kayak veya Snowboard Öğrenmek veya Geliştirmek İstiyorum Diyorsanız ?

Davraz dağına geldiğinizde kendi kendinize kayak veya snowboard öğrenmeye çalıştığınızı gören bazı kişiler yanınıza gelecek ve kurs almak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu hocalar kayak merkezinde insanlara günübirlik veya saatlik kurslarla teknik bilgileri öğreterek sizin daha çabuk kaymanızı sağlıyorlar. Tabi belirli bir ücret karşılığında. Bu kurların saati 150 TL. Fiyat hocadan hocaya değişebilir tabi. Bu hocalarla malzeme kiraladığınız yerde anlaşırsanız daha uyguna geliyor aklınızda olsun.

Davraz Kayak Merkezinde Nerede Yemek Yenir ?

Kayak merkezinin içinde bir cafe bulunuyor. Herhangi bir aktivitede bulunmak istemiyorsanız arkadaşlarınız kaymaya gittiğinde siz burada oturup, kahvenizi yudumlayıp sadece muhteşem karlı dağ manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu cafe orta ölçekte bir mekan ve çay 3 TL.
Yemek yemek isterseniz çevrede otellerin restorantları bulunuyor veya bu bahsettiğim cafede de yiyecek bir şeyler bulabilirsiniz. Ama bu bahsettiğim mekanlarda yemek yemek biraz pahalıya mal oluyor. Sizin için maliyet sorunsa Davraz kayak merkezine gelmeden önce yanınıza sandeviç,poğaça,meyve vs gibi yiyecekler hatta termosta çay bile getirebilirsiniz. Gittiğinizde göreceksiniz ki bir çok insan evden getirdiği yiyeceklerle cafeden de çay alarak yemek öğününü geçiriyor. Cafenin önünde bulunan masalara istediğiniz gibi oturabiliyorsunuz.

Davraz Kayak Merkezindeki Pistler ?

Davraz kayak merkezinde birkaç pist bulunmakta. Daha yeni başladıysanız ve öğrenmeye çalışıyorsanız bebek pistini kullanabilrsiniz. Hem az eğimli hem kısa bir pisttir. Burada alıştırma yapabilirsiniz. Başlangıç aşamasını geçtiyseniz yukarıdaki pistlere çıkabilirsiniz. Her pistin kolay,orta ve zor olarak sınıflandırılmış yol güzergahları bulunmakta.

Davraz Kayak Merkezinde Teleferik (Dağa çıkış) Fiyatları Nedir ?

Yukarıdaki dağlarda bulunan pistlere çıkmak ve dağdan kayarak inmek istiyorsanız teleferikleri kullanmanız gerekiyor.
Teleferin Ücreti:
Hafta Sonu : 10 Çıkış – 50 TL
Hafta İçi : 10 Çıkış – 35 TL

Davrak Kayak Merkezinde Yapabileceğiniz Farklı Bir Aktivite : Davraz Yamaç Paraşütü

Davraz kayak merkezine geldiniz ve yapacak farklı aktiviteler arıyorsunuz ama ne yapabileceğinizi bilmiyorsanız size çok ekstrem bir önerim var. Karlı dağlar manzarasında yamaç paraşütü.

Kulağa geldiğinden çok da eğlenceli ve eşsiz bir deneyim buna emin olun. Ve uçun.
Rezervasyon ve fiyat bilgisi için : www.fethiyeyamacparasut.com

Konuyla ilgili sorularınız olur ise aşağıdaki form vasıtası ile sorabilirsiniz, hızlı bir şekilde cevap verilecektir.

Güzel Bir Kış Tatili Dilerim 🙂

Isparta Davraz Kayak Merkezi ve Kayak Sporu Hakkında” için 5 yorum

    1. Merhaba Alper Bey, kayak merkezine maalesef toplu ulaşım aracı bulunmuyor. Kişisel araç yok ise Isparta’dan veya eğirdir’den taksi kullanmanız gerekiyor.

    1. Merhaba Barış Bey, kayak malzemesi kiraladığınız yerde eğitmen ile tanışacaksınız. Dilerseniz saatlik olarak bu eğitmenden günlük veya saatlik olarak ders alabilirsiniz. Eğitim almanız kayağı öğrenmenizi hızlandıracaktır. Hocasız kendi çabalarınız ile öğrenme süreciniz daha yavaş olur. Biraz da düşe kalka olur 🙂 ama olmaz diye birşey yok tabi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir